Kurumsal

1989 yılında Kahramanmaraş’ta Ali Galip Çalık tarafından kurulan Matesa Tekstil, 400.000 m2 açık, 300.000 m2 kapalı alanda 1.700 çalışanıyla üretim yapan tam entegre bir işletme olup; bu yapısı ile Türkiye’nin önde gelen sanayi şirketleri arasındadır.
Matesa Tekstil bünyesinde Örme, Örme Boya, Dokuma, Dokuma Boya, Denim ve İplik (Open-End, Vortex, Ring, Corn Yarn) bölümleri bulunmaktadır. Bu entegre yapı sayesinde sadeye de çok geniş bir yelpazede Örme, Dokuma, Denim kumaş ve iplik üretimi yapılabilmektedir.
Uzun yıllar boyunca Türkiye’nin en büyük 500 firması arasında yer alan Matesa Tekstil, 3 kıtada 20’yi aşkın ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir. Şeffaflık ve güvenilirlik ilkeleriyle yola çıkan Matesa Tekstil, Satış öncesi ve satış sonrasında verdiği servisle mükemmeliyetçi ve insan odaklı bir pazarlama anlayışını benimsemiştir.
Uzun yıllara dayanan üretim bilgi ve deneyimi kuşaktan kuşa aktarılmaktadır. Bu anlayış şirket kültürünün önemli parçalarından biri olmuş ve yüksek kalitede devamlılığı sağlamıştır. Bu bağlamda yenilikçi düşünce ve sürdürülebilirlik vizyonuyla yönetilen ve bunu üretim anlayışına yansıtan Matesa Tekstil sektörünün her zaman öncü firmalarından biri olmuştur.

VİZYON

Sürdürülebilir bir yönetim anlayışıyla ve şirket değerlerimizle tutarlı olarak, Dünya pazarında önde gelen tedarikçi  konumuna gelerek liderliğimizi büyüyerek sürdürmek.

MİSYON

Modern teknoloji ve uluslararası standartlara sahip tam entegre tesislerimizde yüksek kalitede  üretim yaparken kalite, sürdürülebilirlik, iş sağlığı ve güvenliği ilkelerini benimseyerek her zaman insan odaklı olmayı hedef edinmiş,  üretim süreci  boyunca şeffaflık ilkesine inanan, müşterilerimiz için benzersiz değerler yaratarak lider tedarik zinciri ortağı olma ilkeleri ile hareket etmektedir.

Tarihçe

1989
Kuruluş - İplik İşletmesi
1991
Örgü-Örgü Boya İşletmeleri
1998
Ring İplik İşletmeleri
2005
Dokuma-Dokuma Boya İşletmeleri
2006
Denim İşletmeleri
2019
Vortex İplik İşletmeleri

Sertifikalar